Sparring reusit la Craiova

Sport Club Municipal Craiova a organizat astăzi, 18.01.2019, în sala de box a Sălii Polivalente, prima ediție a galei amicale de box “Cupa primăverii “ la care au participat 50 de sportivi (Copii, Cadeți, Juniori și Tineret ) de la cluburile SCM Craiova, CSM Ploiești, Steaua București și CSM Craiova. S-au disputat 20 de meciuri de pregătire în vederea participării sportivilor la competițiile oficiale. Partidele s-au desfășurat fără să se dea decizie.

Dora Mustățea, antrenor SCM Craiova:

„A fost o gală reușită, cu meciuri de pregătire importante pentru sportivii noștri în compania unor cluburi cu rezonanță în boxul românesc. Aceștia au avut o evoluție foarte bună, suntem multumiți, am observat aspecte la care mai este de lucrat cu sportivii noștri. Sport Club Municipal Craiova mulțumește antrenorilor Titi Tudor, Dumitru Dobre, Marcel Sîrba, Adrian Pîrlogea, arbitrului internațional AIBA -Viorel Pătrășcoiu, dar și sportivilor pentru participarea la această gală.”

About the Author

By flavius / Editor on Apr 18, 2019